В музеї відкрилася виставка «Ювілей музейних раритетів: 100-річні книги з фондів ДІКЗ «Нагуєвичі»
Ювілеї існують для того, щоб пригадати щось важливе, сказати вітальні слова, згадати найяскравіші події, вшанувати видатних постатей нашої історії. В історії значущими є також ювілеї книжкових та періодичних видань, які відображають зміст освітнього процесу в різні історичні періоди.
То ж, 2 квітня в одному із виставкових залів Літературно-меморіального музею Івана Франка в Нагуєвичах відкрилася виставка «Ювілей музейних раритетів: 100-річні книги з фондів ДІКЗ «Нагуєвичі». Її підготувала старша наукова співробітниця музею Тетяна Лазорак. Мета цієї виставки – представити книги з фондів Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», які були надруковані в 1924 році. Тобто століття тому вони побачили світ в друкарнях Львова, Києва та інших міст.
Всесвітній день книги та авторського права – відзначається щорічно 23 квітня, починаючи з 1996 року. Уперше спробу пов’язати 23 квітня з книгами було зроблено 1923 року продавцем книг у Каталонії. Початкова ідея належала валенсійському письменнику Вісенту Клавелу Андресу, який запропонував у такий спосіб вшановувати письменника Мігеля де Сервантеса, спочатку 7 жовтня, в день його народження, а потім – 23 квітня, у день його смерті.
У 1995 році ЮНЕСКО вирішило святкувати Всесвітній день книги та авторського права 23 квітня, оскільки цей день є датою смерті Вільяма Шекспіра та Інки Ґарсіласо де ла Веґи, а також днем народження декількох інших видатних авторів, таких як Моріс Дрюон, Халлдор К. Лакснесс, Володимир Набоков, Жозеф Пла і Мануель Вальєхо.
Всесвітній день книги та авторського права було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року. Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження. Це найчудовіший винахід для обміну ідеями за межами людського простору та часу, а також найпотужніша сила викорінення бідності та мирного будівництва . В резолюції відзначається також доцільність проводити в цей день книжкові виставки та ярмарок.
Це свято має на меті сприяти поширювати задоволення від книжок і читання. Щороку 23 квітня у всьому світі проводять святкування, мета яких – визнати чарівну силу книг, що є зв’язком між минулим і майбутнім, мостом між поколіннями та культурами. З цієї нагоди ЮНЕСКО та міжнародні організації, які представляють три основні галузі книжкової індустрії – видавців, книгорозповсюджувачів та бібліотеки, вибирають місто яке стає Світовою книжковою столицею, щоб упродовж наступного року підтримувати своїми власними ініціативами імпульс святкування Дня книги аж до 23 квітня наступного року.
Останні коментарі