VІ-й благодійний етно-фест у садибі Франка – «Садиба геніїв» та «Музейний Франко-університет»
В неділю, 28 серпня, в Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» відбувся VІ-й благодійний етно-фест у садибі Франка на підтримку Збройних Сил України, який розмістився на трьох умовно поділених антикацапських локаціях. Перша, яка мала назву «Садиба геніїв»: етно-локації майстрів та реконструкцій розмістилася на закритій території музею-садиби Івана Франка і Літературно-меморіального музею ДІКЗ «Нагуєвичі». Тут сьогодні можна було побачити безліч цікавих та пізнавальних локацій, як для дорослих, так і для дітей. Гості фестивалю мали змогу побачити в мініатюрі, як виварювалася сіль більше п’ятсот років тому, під наглядом майстра виготовити глиняний посуд, виготовити різні вироби із соломи, викарбувати пам’ятну монету із зображенням Івана Франка, ознайомитися та придбати вироби, які виготовили майстри з Дрогобича, Нагуєвич, Борислава, Стрия, Стебника, Трускавця та інших сіл і міст Франкового краю, скуштувати смачний куліш, франко смаколики чи солодку вату і морозиво, навіть зіграти в партію з настільного тенісу.
Друга антикацапська локація мала назву «Музейний Франко-університет»: наукові презентації, виставки та кіно-фото відкриття. Вона проходила в конференц-залі та галереї Літературно-меморіального музею І. Франка ДІКЗ «Нагуєвичі». Відкрилася вона лекцією-презентацією «Таємниці втрачених і віднайдених фотографій Галичини доби Івана Франка і не тільки». львівський фотограф, колекціонер, засновник сайту «Фотографії старого Львова» керівник проекту «Львівський Фотомузей», історик фотографії Роман Метельський. Його розповіді про те, як були віднайдені ті чи інші історичні фотографії, технологію переведення старих фотоплівок чи фотопластин, в часі сучасного цифрового фото, наскільки зацікавили гостей, що запитання від учасників презентації перевершували регламент заходу, адже програма цього дня була надзвичайно насичена.
Це ще раз підтверджує, висловлену Романом Метельським тезу: «Ніколи не викидайте та не знищуйте старі фотографії та негативи, адже там можуть бути унікальні кадри, які відкриють нові сторінки нашої історії»
В свою чергу директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної військової адміністрації Ірина Гаврилюк відзначила величезний вклад, як Романа Метельського особисто, так і його сайту «Фотографії старого Львова» й проекту «Львівський Фотомузей» у популяризації Львова та відомих особистостей Франкового краю.
На завершення презентації Роман Метельський подарував для музею Івана Франка в Нагуєвичах унікальне прижиттєве видання Івана Франка «Мойсей», а директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак зацитував уривок з цієї, насправді, визначної поеми.
Останні коментарі