Відбулося тридцять п’яте пленарне засідання Наукового товариства ім. Шевченка
В п’ятницю, 15 березня, в конференц-залі Центру українсько-австрійської співпраці відбулося чергове тридцять п’яте пленарне засідання Наукового товариства ім. Шевченка. Участь в ньому взяли члени товариства, науковці Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», викладачі Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка, дрогобичани та гості міста. Засідання розпочалося з хвилини мовчання в пам’ять за загиблими в російсько-українській війні.
З нагоди 150-річниці створення Наукового товариства ім. Шевченка професор Іван Монолатій вручив пам’ятну медаль за його працю і вклад у відродження товариства і наукову діяльність голові Дрогобицького осередку НТШ Леоніду Тимошенку.
«Я вважаю, що ця медаль – це відзначення нашого осередку. Від часу його заснування з 2007 року ми працюємо невпинно, працюємо на благо України», – зазначив Леонід Володимирович.
Грамотою департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації за багаторічну плідну працю, спрямовану на розвиток наукової та науково-видавничої діяльності в Україні нагороджений член Дрогобицького осередку НТШ, директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак. Також йому вручили почесну грамоту за підписом голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» Павла Мовчана. Цю місію виконав член товариства «Просвіта», краєзнавець Роман Пастух.
Після цього прозвучали дуже цікаві доповіді. Зокрема з доповідями: «Український націоналізм, міжнародна безпека та приватні шпигуни: казус Якова Макогона» виступив доктор політичних наук, кандидат історичних наук, професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Іван Монолатій, «Ойконімія Дрогобиччини як ономастичний феномен» доктор філологічних наук, доцент, професор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка Віра Котович, «Друкарня Яна та Анелі Брось в Дрогобичі та її видання» доктор історичних наук, професор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка, лавреат Міжнародної премії ім. Івана Франка Леонід Тимошенко, «Вздовж Великої ріки та її приток» або якими були мандрівки Дрогобиччиною в 1763-1851 рр.» кандидат історичних наук, директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак та «Українська славістика у Віденському університеті кінця ХІХ – початку ХХ століття: наукові проекти Австрійської бібліотеки в Дрогобичі» кандидат філологічних наук, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка Ярослав Лопушанський.
На завершення засідання Леонід Тимошенко презентував книжку Костянтина Курилишина «Часопис «Діло» (Львів 1880-1939 рр.): матеріали до біобібліографістики. Том 8 1923-1930 рр.» Також усі бажаючі мали можливість придбати книжку Івана Монолатія «Макогін псевдо «Розумовський».
Останні коментарі