Відкриття виставки «Магія галицької знимки»

В Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» відбулося

. З вступним словом до присутніх звернувся директор музею Богдан Лазорак. Він розповів про перші фотографії родини Франка, найдавнішу відому світлину Нагуєвич, а це горішня церква св. Миколая, яка датується 70-ми роками ХІХ століття, про історію музею, відображену у фотографіях, починаючи від часу його створення. Також він відзначив, що виставка присвячена 165-річчю з дня народження Івана Франка та світлої пам’яті Зенона Філіпова, який у своїй книзі «Мистецтво дрогобицької фотографії» вперше зібрав та систематизував відомості про фотомайстрів і фотозаклади Дрогобича, Борислава й Трускавця.

Один з ініціаторів виставки голова ГО «Інститут шанувальників старожитностей» Анатолій Задерецький зазначив, що мета виставки передати, в першу чергу молодому поколінню, що раніше професія фотографа вимагала багатьох знань і умінь, а майбутнього фотографа допускали до апарату, коли він проходив відповідний вишкіл в лабораторії.
Також своїми враженнями від виставки поділилися доктор мистецтвознавства, професор Михайло Хай та Олександр Лемешко.
На виставці Ігор Фецяк представив свої художні роботи, Анатолій Драган – невеличку частину своєї колекції фотоапаратів, використані фотоматеріали з колекції Зенона Філіпова, різноманітне фотообладнання, фотоплівки, фотопапір та багато цікавих експонатів, наданих небайдужими любителями фотосправи.
Ця виставка – спільний проєкт історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» та ГО «Інститут шанувальників старожитностей» за участі фотографів та колекціонерів: Івана Бурдяка, Анатолія Драгана, Богдана Зиньо, Богдана Ілика, Ірини Косик, Бориса Лисенка, Сергія Матійка, Василя Ониськіва, Богдана Рондяка, Ігоря Фецяка, за підтримки Романа Войтківа та його підприємства «Українські Медовари. Напої медові».
Слід відзначити працівників музею, які брали активну участь у підготовці та оформленні виставки, а особливо голову ГО «Інститут шанувальників старожитностей» Анатолія Задерецького, заступника директора з наукової роботи ДІКЗ «Нагуєвичі» Лілію Хміль та головного зберігача фондів Ростислава Хміль.
P.S. Виставка триватиме до кінця цього року. Запрошуємо!