Вітаємо з Днем матері!

Вітаємо з Днем матері!

Традиційно в кожну другу неділю травня українські родини відзначають День Матері. Це свято особливе, сповнене щирого почуття любові, глибокої вдячності і безмежної шани до жінки-матері. Шанобливе та поважне ставлення до матері, її високий авторитет у сім’ї і суспільстві за всіх часів були притаманні українському народу, а материнська любов була і залишається єдиною надійною, могутньою силою. Саме у сім’ї, завдяки материнському вихованню, зберігаються і примножуються родинні звичаї та традиції, формується атмосфера високої духовності та моральності, патріотизму та любові до рідного краю. Материнська любов надає сил і натхнення, які допомагають нам впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати успіху і здобувати нові перемоги.

Від щирого серця вітаємо всіх матерів зі святом! Бажаємо Вам щастя, довгих років життя, душевного спокою, миру і добра, впевненості в завтрашній день. Глибокої пошани та щирої подяки, адже ви – найбільший дар у нашому житті. Нехай Ваша безмежна любов буде надійним оберегом, а Ваші мудрі уроки та повчання залишаються головним дороговказом на нашому життєвому шляху. Нехай Господь почує щирі молитви та винагородить Вас та Ваші сім’ї здоров’ям, а нашій державі дарує мир і єдність. Бажаємо, щоб тепло домашнього вогнища, створене Вашими лагідними серцями і дбайливими руками, зігрівало Ваші родини повсякчас, а добро, що невтомно сієте довкола себе, повернулося сторицею.

Керівництво ДІКЗ «Нагуєвичі»

Довідково:

Історія Дня матері

Ідею відзначати День матері як день єдності в боротьбі за мир на планеті запропонувала активістка з США Джулія Уорд Хоув 1872 року.

1910 року штат Вірджинія першим визнав День Матері офіційним святом, а 1914-го американський президент Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом усіх матерів. Слідом за США свято стали відзначати і в інших країнах.

Вибір дати свята пов’язують із тим, що травень, коли Природа-мати вдягає свою доньку-Землю в пишне оздоблення зелені та квітів, вважається місяцем Пресвятої Богородиці. У День матері люди висловлюють подяку материнській самопожертві та всіляко вшановують матерів.

День Матері в Україні

Вперше День матері в українській громаді відсвяткували 1928 року за ініціативою Союзу українок Канади. 1929 року свято відзначалося у Львові та на Тернопільщині. Пізніше воно стало популярним і в інших регіонах, цього дня організовували концерти та фестивалі на честь матерів.

1939 року керівництво СРСР заборонило свято, і лише 1990-го завдяки зусиллям громадських організацій воно повернулося до України. Згідно з указом Президента України від 10 травня 1999 року День матері в нашій країні відзначається офіційно кожної другої неділі травня.