Відомі плакати українсько-російської війни відсьогодні в музеї Івана Франка

Відомі плакати українсько-російської війни відсьогодні в музеї Івана Франка

У ці важкі часи військові дії відбуваються не лише на передовій, але й на волонтерському, інформаційному та, звичайно, культурному фронті, де українські митці працюють на повну потужність. Поряд із патріотичними піснями, віршами, малюнками, особливою увагою користуються патріотичні плакати. Сьогодні, 9 травня, такі патріотичні плакати змогли побачити учасники відкриття такої виставки в Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі».

«Хто би міг подумати, що стрілецька пісня «Ой у лузі червона калина, за яку висилали на каторгу наших батьків та дідів, сьогодні буде звучати на весь світ. Я впевнений, що цю пісню добре знали сини Івана Франка, які були учасниками Української Галицької Армії», – сказав у своєму вступному слові директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак.

Він представив кураторів виставки Світлану Задоровську та Романа Білявського, які розповіли про авторів плакатів. Пані Світлана із захопленням прокоментувала кожен із плакатів, присвячених українській армії, теробороні, волонтерам, лікарям і кожному, хто сьогодні бореться за Україну, вкрапляючи сюди свої емоції, свої переживання, адже вона також на даний момент тимчасово проживає у більш безпечному місці далеко від свого дому.

Слід сказати, що харків’янин Нікіта Тітов, київський художник Дмитро Дзюба і Дмитро Журавель з Одеси – зараз найбільш затребувані в Україні художники, саме як плакатисти, Їхні зображення стали справжнім рупором українського спротиву. Їх широко тиражують у соцмережах, на білбордах, одязі, на афішах різних заходів, іншій продукції. Слід сказати, що художники надали плакати безкоштовно, а їх твори дуже промовисті.

Як завжди, глибоко змістовним був виступ пароха села Нагуєвичі о. Андрія Безушка, який задався питанням: «А чого ж не вистарчало країні з найбільшою територією, з багатющими запасами корисних копалин, та природних ресурсів? Не вистарчало історії. Тому що вони її не мають. А без історії та традицій – вони ніхто». (відео виступів буде згодом).

Також своїми позитивними враженнями від виставки поділилася керівник Культурно-освітнього центру імені Івана Франка в Дрогобичі Марія Супрун: «Ця виставка повинна стати міжнародною, тому що тут не потрібно слів. А вона буде зрозуміла, і в Європі, і в Японії, і в Туреччині».

На завершення Богдан Лазорак побажав митцям не зупинятися на цих проектах та запросив авторів виставки до Нагуєвич, набиратися Франкової енергетики, щоб втілювати нові і нові ідеї.

Довідково.

Захід відбувається за підтримки офіційних партнерів:

Департаменту з питань культури, національностей і релігій Львівської військової обласної адміністрації.

ГО «Центр промоції культурного та соціального розвитку в Україні»,

ГО «Центр сприяння та розвитку міжнародних проєктів ЮНЕСКО в Україні».

Керуючий партнер організацій та куратор міжнародних проєктів – Роман Білявський.