Всеукраїнська науково практична конференція «Сучасна українська освіта: виклики, стратегії, технології»

Всеукраїнська науково практична конференція «Сучасна українська освіта: виклики, стратегії, технології»

21 березня в конференц-залі Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасна українська освіта: виклики, стратегії, технології», організаторами якої стали Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка та ДІКЗ «Нагуєвичі». Робота конференції розпочалася з хвилини мовчання, її учасники вшанували світлу пам’ять воїнів, які віддали своє життя за свободу рідної землі.

З вітальними словами виступили доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти ДДПУ імені Івана Франка Тетяна Пантюк, кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету історії, педагогіки та психології ДДПУ Орест Гук. Директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін ДДПУ Богдан Лазорак коротко розповів про роль Івана Франка в педагогіці, адже він був не лише письменник, але й поет, прозаїк, драматург, літературний критик, публіцист, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч, автор більше шести тисяч творів, батько чотирьох дітей, яких виховав справжніми українцями. То ж пан Богдан побажав усім учасникам конференції плідної праці та успіхів у розвитку української освіти.

Основні тематичні напрямки роботи, що були розглянуті на конференції це – теоретичні аспекти та стратегії використання історичного досвіду розвитку освіти у реаліях сьогодення., інноваційні технології вдосконалення змісту та організації освіти в кризових умовах, модернізація навчання та виховання у закладах освіти в умовах воєнного стану, розвиток дошкільної освіти в сучасних умовах та освіта для сталого розвитку суспільства як міждисциплінарна методологія навчання.

Саме з останнього напрямку, а саме освіта для сталого розвитку суспільства в платформі Zoom пленарні доповіді розпочала доктор філософських наук, професор Надія Скотна.

Зі змістовними та практичними доповідями виступили доктор психологічних наук, професор, провідний науковий співробітник ННЦ розвитку персоналу та лідерства Київського університету імені Бориса Грінченка Валерія Міляєва, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Маріупольського державного університету Світлана Макаренко та доктори педагогічних наук, професори кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Дрогобицького державного педагогічного університету Олена Невмержицька і Ореста Карпенко.

В перерві учасники конференції відвідали музей-садибу родини Франка, де їм провела екскурсію  наукова співробітниця музею Любов Плюйко.

В другій частині заходу відбулися дуже позитивні інтерактиви, а зі вступним словом «Галявина казок Івана Франка в сучасній освітній практиці» виступила кандидат педагогічних наук, доцент, заступник декана з наукової роботи і міжнародної співпраці Надія Дудник.

Цікаве та пізнавальне дійство підготували студенти ІІІ курсу «Разом ми сильніші!» за мотивами казки Івана Франка «Ріпка», а згодом вони провели розважальні конкурси на знання казок Івана Франка. Не менш цікавим було й театрально-творче дійство «Час настав великих зборів», в основу якого покладено казку І. Франка «Лис Микита».

А чи всі присутні знають біографію та творчість Іван Яковича Франка? Це спробували вияснити студенти IV курсу Анна Мотика та Уляна Маделик. Деякі запитання були трішки складні, але на всі прозвучали правильні відповіді.

Справжнім патріотичним акордом на завершення конференції стала літературно музична імпреза «Україна – це ми!».

Слід відзначити, що друга частина конференції підготовлена студентами та викладачами кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти, факультету історії, педагогіки та психології ДДПУ.

А враження від благодійної атмосфери Франкової малої батьківщини – Нагуєвич, ще надовго залишиться в учасників конференції, багато з яких побували тут вперше.