Виставка «Відлуння часу» з приватної колекції Ярослава Комара відкрилась сьогодні в ДІКЗ «Нагуєвичі»

Виставка «Відлуння часу» з приватної колекції Ярослава Комара відкрилась сьогодні в ДІКЗ «Нагуєвичі»

Сьогодні, 9 червня, в Державному історико-культурний заповіднику «Нагуєвичі» відбулося відкриття виставки «Відлуння часу». Відомий дрогобицький збирач давніх старожитностей, колекціонер Ярослав Комар, який представив зі своєї приватної колекції багато цікавих речей. Зокрема потенційний відвідувач нашого музею може ознайомитися з грошовими купюрами та монетами, поштівками та конвертами, марками та значками, котрі пов’язані з іменем Івана Франка.

Відкриваючи виставку, директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан  Лазорак коротко ознайомив присутніх з біографією пана Ярослава, оскільки знає його родину дуже давно – з самого дитинства, адже проживав по сусідству і часто навідувався до його помешкання.

«Середовище колекціонерів та краєзнавців Дрогобиччини є одним із найпотужніших в Україні. Вони між собою дуже комунікують і приблизно в 2010 році стояло питання, щоб зробити каталог дрогобицької нумізматики, боністики, філателії», – сказав Богдан Лазорак. Також він відзначив, що існує думка перевидати франкознавчу тематику, пов’язану з Франком. Сьогодні вона обговорюється у Львові, але поки що не реалізована із зрозумілих причин. Але надіємося, що після перемоги до неї все ж таки повернуться.

Ярослав Комар висловив жаль, що в місті Дрогобичі немає музею Івана Франка. Ідею відкриття неодноразово обговорювалася в колі краєзнавців, дослідників рідного краю, клубі колекціонерів, але…

Також він розповів про ці експонати, з якими можуть ознайомитися відвідувачі музею. Колекцію по темі Івана Франка автор виставки розпочав збирати ще шістдесят років тому, коли навчався в Нагуєвицькій школі-інтернаті.

Учасники відкриття виставки мали змогу задати ще багато запитань Ярославу Комару щодо цікавих і рідкісних експонатів, зокрема рідкісному конверту із зображенням музею І. Франка в Нагуєвичах, випущеного до 130-ї річниці від дня народження Каменяра, листівки 1956 року та інших.