Рік тому в ці травневі дні ми відкривали виставку Дрогобицької мисткині Мирослави Кот, а сьогодні – в день вишиванки хочеться пригадати чудові миті та переглянути світлини цієї події. Адже, ми мали змогу ознайомитись із вишиванками різних регіонів нашої України, розпізнати розмаїтість узорів усіх куточків нашої держави Бойківщини, Лемківщини, Гуцульщини, Полісся, Поділля, Покуття, Буковини, Опілля, Слобожанщини, Закарпаття. Вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, а й оберегом. Символи і кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом. Сорочку для немовляти вишивала мама чи бабуся, під час роботи співали пісні і молилися.
Любив одягати вишиванку і в будні, і в свята Іван Франко. Письменник виніс цю традицію з отчого дому і не зраджував їй упродовж усього життя. «…Так як його мати та члени родини носили прекрасно вишиті сорочки, так і він на ціле своє життя лишився.
Вишиванки
Рік тому в ці травневі дні ми відкривали виставку Дрогобицької мисткині Мирослави Кот, а сьогодні – в день вишиванки хочеться пригадати чудові миті та переглянути світлини цієї події. Адже, ми мали змогу ознайомитись із вишиванками різних регіонів нашої України, розпізнати розмаїтість узорів усіх куточків нашої держави Бойківщини, Лемківщини, Гуцульщини, Полісся, Поділля, Покуття, Буковини, Опілля, Слобожанщини, Закарпаття. Вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, а й оберегом. Символи і кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом. Сорочку для немовляти вишивала мама чи бабуся, під час роботи співали пісні і молилися. Любив одягати вишиванку і в будні, і в свята Іван Франко. Письменник виніс цю традицію з отчого дому і не зраджував їй упродовж усього життя. «…Так як його мати та члени родини носили прекрасно вишиті сорочки, так і він на ціле своє життя лишився вірний традиції свого народу».
Posted by Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі"-Park of Naguevychy on Wednesday, 20 May 2020
Останні коментарі