Великоднє дерево в садибі Івана Франка

Великоднє дерево в садибі Івана Франка

Сьогодні, 20 квітня, старший науковий співробітник музею Івана Франка Марія Добрянська провела майстер-клас «Великоднє дерево». Його також ще називають «дерево життя», оскільки воно являє собою воскресіння Ісуса. Походження пасхального дерева ідентифіковано в Біблії, в книзі Буття, де написано: «Господь Бог створив дерево життя, проростає посеред саду». Дітки завзято взялися до роботи – прикріплювали до гілочок верби різнокольорові крашанки та із захопленням ділилися враженнями від творчого процесу.

Історія великоднього дерева сягає декількох століть. Спочатку традиція готуватися до Великодня, прикрашаючи дерева, з’явилася в Німеччині. Пізніше пасхальне дерево стало популярним і в інших західних країнах, ставши символом воскресіння Христа.

Історичне коріння пасхального дерева охоплює не тільки західні країни, але і Київську Русь. Виявляється, багато століть назад на Русі існував цікавий звичай, згідно з яким на Великдень центральними вулицями всіх міст і сіл повинні були проїхати вози з вербою. Дерево встановлювалося близько найбільшої церкви, після чого до нього сходилися всі бажаючі, щоб покласти під нього оздоблене яйце, тим самим прославляючи воскресіння Христа.

І зараз пишний букет з гілок, прикрашений великодніми атрибутами, кошичок з писанками та баранчиком можна побачити у світлиці садиби Івана Франка.