Презентація монографії «Світ за гратами. Пенітенціарна система на Волині та в Галичині у 1918-1939 роках» (9 лютого о 13 год.)
Якими були в’язниці та умови утримання політичних в’язнів в імперську добу та дисидентства генія Івана Франка? Якою була Дрогобицька тюрма у 1918-1939 рр. та врешті яким було утримання українських в’язнів? На ці та інші цікаві запитання ми зможемо почути під час презентації наукової монографії, присвяченій в’язницям Волині і Галичини 1918-1939 рр.
Наукова презентація монографії «Світ за гратами. Пенітенціарна система на Волині та в Галичині у 1918-1939 роках», яка відбудеться в давній дрогобицькій в’язниці «Бригідки», що на вул. Трускавецькій. Слід відзначити, що книга побачила світ в дрогобицькому видавництві «КОЛО».
Презентує книгу доктор історичних наук, доктор гуманітарних наук в галузі історії, доцент, професор кафедри всесвітньої історії Волинського національного університету імені Лесі Українки, головний редактор журналу «Студії з архівної справи та документознавства» Олег Разиграєв.
Модерує: Богдан Лазорак. Дискутанти: Леонід Тимошенко (Дрогобич), Микола Походжай (Дрогобич), Олександр Кутовий (Дрогобич), Святослав Шеремета (Львів), Іван Рудянин (Луцьк).
У монографії проаналізовано загальнодержавні процеси, пов’язані з генезисом та функціонуванням кримінально-виконавчої системи в міжвоєнній Польщі, простежено формування та особовий склад пенітенціарної служби на Волині та в Галичині у 1918-1939 рр., а також висвітлено повсякденне життя політичних і кримінальних в’язнів, досліджено діяльність громадських, політичних організацій щодо підтримки в’язнів та захисту їх прав. У монографії використані документи Національного архівного фонду з фондів державних архівів Волинської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської областей, центральних державних архівів вищих органів влади та управління України (ЦДАВО України), громадських об’єднань та україніки (ЦДАГОУ), центрального державного аудіовізуального та електронного архіву (ЦДАЕА), центрального державного історичного архіву України, м. Львів (ЦДІАЛ України), галузевого державного архіву Служби безпеки України (ГДА СБ України). Також використані архівні документи з архівних установ Польщі та Білорусі.
Останні коментарі