Флешмоб «Читаю сам і раджу вам» (9 серпня о 12 год.)

Флешмоб «Читаю сам і раджу вам»  (9 серпня о 12 год.)

Чому корисно читати? Пропонуємо кілька цікавих фактів про читання книг:

Читання може позбавити стресу, зробити щасливішим та допомогти пережити певний життєвий досвід.

Іспанські вчені довели, що читання стимулює наш мозок таким чином, ніби ти переживаєш прочитаний досвід у реальному житті.

Читання дає унікальну можливість повністю зануритися в думки та відчуття іншої людини. За даними вчених, це може покращити соціальні навики людини та робить її більш співчутливою до інших.

Британські вчені довели, що читання заспокоює краще, ніж прослуховування музики, прогулянка чи чашка гарячого чаю. Для того, аби зменшити стрес на 68%, достатньо лише шести хвилин зосередженого читання. За це час скорочується серцебиття та полегшується м’язова напруга.

Регулярне читання захищає від погіршення пам’яті, логіки та уяви.

Коли тримаєш книгу у руках, йде активне читання, задіяні три сенсорні системи: зорова, слухова і тактильна. Завдяки цьому інформація сприймається у максимальному обсязі. За допомогою зорової сенсорної системи відслідковується текст верхній-нижній, посередині, праворуч-ліворуч сторінки; кути: верхній-правий, лівий, нижній-правий-лівий; за допомогою слухової – чується шелест паперових листочків книги в руках; за допомогою тактильної – відчувається вага книги, сама сторінка; навіть запах книги сприймає наша нюхова сенсорна система.