Презентація третьої книги «Садиби Франка: наукового збірника заповідника «Нагуєвичі» (28 лютого о 14 год.)

Презентація третьої книги «Садиби Франка: наукового збірника заповідника «Нагуєвичі» (28 лютого о 14 год.)

24 лютого побачила світ третя книга «Садиби Франка: наукового збірника заповідника «Нагуєвичі» (Видавництво «По́світ», 2022, 936 с.), яка цьогоріч є скромною подякою від українських науковців, музейників і франкознавців Збройним Силам України, які одвічно Боролися з московією і Незламно Продовжують Боротьбу За Незалежність Українського Народу – його державу, віру, історію і культуру!

Саме тому у цей важкий і водночас патріотичний час наш музейний збірник репрезентує нові матеріали про давню і унікальну Києвохристиянську традицію культури українців, про нашу самобутню історію, а відтак і про спадщину нашого національного генія Івана Франка, який усе своє життя титанічно працював заради історичної справедливості.

Традиційно у збірнику публікуються нові документальні матеріали, статті і повідомлення, огляди та рецензії з актуальних проблем музейної справи, історії України та суміжних країн, культурології, історії мистецтва, етнографії, музикознавства, літературознавства, історичного краєзнавства, археології, джерелознавства, історіографії, спеціальних історичних дисциплін та досліджень, пов’язаних із розвитком туризму й музейної педагогіки.

Рекомендовано для науковців, студентів, краєзнавців та шанувальників спадщини Івана Франка.

Видання книги здійснено за сприяння та фундаторської допомоги Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної військової (державної) адміністрації і Управління майном спільної власності Львівської обласної ради, а також громадських діячів та шанувальників спадщини Івана Франка, Петра Грицая (Дрогобич), Івана Грома (Нагуєвичі), Рафа Гуттенса (Антверпен, Бельгія), а також Центру іноземних мов «EVEREST» міста Дрогобича.

Редакція наукового збірника та колектив хранителів музею-садиби Івана Франка ДІКЗ «Нагуєвичі» висловлюють щиру подяку усім авторам-дослідникам, редакційній колегії, рецензентам, а також видавництву «Пóсвіт» за підтримку у виданні цієї важливої для української науки книги, присвяченої титанічній боротьбі Збройних Сил України за Волю Українського Народу.

Окрему «експедиційну» подяку колектив ДІКЗ «Нагуєвичі» висловлює знаменитим постатям української науки та музейної справи:

Володимиру Александровичу, Андрію Лінинському, Леоніду Тимошенку, Ярославу Погоральському, Роману Тарнавському.

за титанічну допомогу у збереженні, дослідженні і популяризації історичних пам’яток, пов’язаних із спадщиною Івана Франка і древньою культурою Дрогобиччини, а зокрема у віднайденні, аналізі та реставрації фрагменту різьбленої ікони пристоячої Богородиці з церкви Святого Миколая Мирлікійського Чудотворця в селі Нагуєвичі (др. пол. XVII – поч. XVIII ст.), яка є однією із небагатьох пам’яток, врятованих під час пожежі церкви в ніч з 8 на 9 січня 1996 р., а також ікони Богородиці Почаївської з феретрону (др. чв. XVIII ст.) з церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці села Сторона, яка є четвертою відомою в науці копією Почаївської чудотворної ікони. Обидві ікони зберігаються в експозиції Літературно-меморіального музею Івана Франка заповідника «Нагуєвичі», а відтак вперше публікуємо їх на палітурках даної книги.

Головний редактор – Богдан Лазорак Дизайн обкладинки – Олег Лазебний Переклад англомовних текстів – Тетяна Лазорак Відповідальний секретар і технічний редактор – Тетяна Лазорак Макетування та верстка – Василь Герман.

Презентація відбудеться за участю авторів та рецензентів 28 лютого 2023 року у конференц-залі ДІКЗ «Нагуєвичі» початок о 14. 00 год