В ДІКЗ «Нагуєвичі» відбулася зустріч з бельгійською делегацією

В ДІКЗ «Нагуєвичі» відбулася зустріч з бельгійською делегацією

В середу 22 червня, в рамках нового Міжнародного волонтерського проєкту «Бельгійські зустрічі в Нагуєвичах» музей Івана Франка відвідала делегація однієї із трьох земель Бельгії – Фландрії. Це були представники неприбуткової бельгійської організації «Орадеа» Іван Ван Хулле та фахівець реабілітаційного центру «Зевенберген» Раф Гуттенс.

Організація «Орадеа» вже більше десяти років співпрацює з Дрогобицьким педагогічним університетом ім. І. Франка. Вона підтримує, ініціює різноманітні навчальні, освітні та культурні проєкти. Керівник організації, Патрік Белінк, неодноразово відвідував наш Франковий край, беручи участь в різноманітних зустрічах, наукових конференціях та симпозіумах.

Реабілітаційний центр «Зевенберген» надає допомогу особам з інвалідністю, його представник приїхав в Україну, як волонтер. Раф Гуттенс відвідав ДІКЗ «Нагуєвичі» з місією налагодження культурних зв’язків і обмінів, підтримки музейної справи в Україні в часі війни та співпраці з нашими музеями.

На зустрічі керівництва Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» з бельгійською делегацією та представниками ДДПУ ім. Івана Франка, директор музею Богдан Лазорак ознайомив гостей з діяльністю музею в часі війни, з тими завданнями, які на своєму фронті виконують музейні працівники в ці нелегкі часи для нашої держави.

Як відзначив проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та інформаційної діяльності ДДПУ Ігор Гриник, бельгійські партнери привезли значну гуманітарну допомогу для внутрішньо-переміщених осіб, зокрема, що проживають в гуртожитку педуніверситету, для Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів «Надія», Обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона в місті Стебнику. Участь у зустрічі також взяв декан факультету психології, педагогіки та соціальної роботи Дрогобицького педуніверситету Орест Гук.

У свою чергу, ДІКЗ «Нагуєвичі» для створення постійно діючої української бібліотеки для українців, які вимушено переселені до Бельгії зібрав та передав більше тисячі примірників книг українських письменників та поетів. Серед них багато дитячої, музичної, краєзнавчої, історичної літератури, твори наших класиків – Тараса Шевченка, Івана Франка, Івана Котляревського та багатьох інших. Хочемо висловити безмежну вдячність, тим хто долучився до передачі цієї бібліотеки. Це – видавництво «Посвіт» (Лариса Лесишин), книгарня «Час читати» (Ольга Задорожна) та співробітники музею.

Хоч сьогодні й не було підписано офіційних документів, але з упевненістю можна сказати, що було досягнуто величезного прогресу щодо взаємної співпраці в області культури та музейної справи між Україною та Бельгією.