Зустріч-диспут «День літнього сонцестояння. Історія і традиції» (21 червня 11 год.)

Зустріч-диспут «День літнього сонцестояння. Історія і традиції» (21 червня 11 год.)

21 червня в північній півкулі планети Земля відбувається літнє сонцестояння – астрономічне явище, пов’язане із коливанням земної осі та зміною тривалості дня та ночі.

День літнього сонцестояння в 2021 році припадає на 21 червня. Для астрономії це явище означається як проходження сонця через найвищу точку екліптики, найбільш віддалену від екватора небесної сфери. Цього дня у північній півкулі розпочинається астрономічне літо, а у південній півкулі – астрономічна зима.

День літнього сонцестояння в українських традиціях пов’язаний із посівним циклом та дохристиянськими віруваннями. У цей день фактично відбувалася пауза у сільськогосподарських роботах, що дозволяло присвятити час збиранню цілющих трав та купанню. Традиційні вірування пов’язують день сонцестояння із водою та вогнем, тому, крім купань, які начебто очищують душу, також було заведено палити багаття, плести вінки та водити хороводи.

Крім того, люди намагалися встати досвіта, аби вмитися нічною росою, яка начебто допомагала зберегти молодість, та зустріти схід сонця і зарядитися його літньою силою.