Молитва-панахида до 107-х роковин смерті Івана Франка

Молитва-панахида до 107-х роковин смерті Івана Франка

В неділю, 28 травня, в день 107-х роковин смерті Івана Франка на території Літературно-меморіального музею Івана Франка в Нагуєвичах відбулася спільна молитва-панахида, яку відправили о. Андрій Безушко та о. Тарас Коберинко.

Біля хреста до скасування кріпацтва 1848 року, авторства Якова Франка зібралися представники Дрогобицької районної військової адміністрації, Державного педагогічного університету ім. І. Франка, працівники музею, щоб вшанувати великого Каменяра.

Секретар Дрогобицько-Самбірської єпархії ПЦУ, протоієрей, настоятель храму Святого Миколая в Нагуєвичах Андрій Безушко сказав, що під час заупокійної Служби ми співаємо «Вічная пам’ять». Зазвичай в родинах пам’ятають три-чотири покоління, але є люди, яких пам’ятають і згадують тисячоліттями, таких, як стародавні філософи чи художники. Серед тих про кого пам’ять житиме у віках є і наш земляк – Іван Франко.

Директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак зазначив: «Ця молитва і це все, що ми сьогодні робимо в рамках Академії «Країна Франкіана» потрібно для Франка і його нащадків. Це наша невелична лепта, що ми можемо зробити для нашого національного генія і, власне, для нашої майбутньої України, для нашого молодого покоління».

Опісля, учасники поклали квіти до пам’ятника Іванові Франку та вшанували пам’ять Каменяра.