По весняному сонячна погода, квітневий спів птахів, що повернулись із вирію, дарує нам гарний настрій, не зважаючи на перипетії сьогоднішнього життя.

По весняному сонячна погода, квітневий спів птахів, що повернулись із вирію, дарує нам гарний настрій, не зважаючи на перипетії сьогоднішнього життя. Зараз, коли людство переживає чи не найтрагічніші події ХХІ ст., ми продовжуємо жити, мріяти, надіятись та сподіватись. Карантин – слово,яке нас лякає, але ж ми можемо скористатись нагодою провести цей час із сім’єю, із улюбленими книгами та авторами. Т.Г.Шевченко, Леся Українка, О.Довженко, О.Гончар, Ліна Костенко, Іван Франко та багато інших корифеїв української літератури, які творили для нас із вами… На жаль, зараз дещо призабуті.
Приємним є те, що Франка згадують, пам’ятають його твори не лише в рідному селі, але й там, де він часто бував, неодноразово гостював. Село Воля Якубова, мала батьківщина полковника армії УНР – Андрія Мельника, а батько його – Атанас був громадським діячем та другом Івана Франка. Дмитрах Т.Ф. житель с. Воля Якубова і передав до музею портрет І.Франка, який був надрукований у грудні 1979 року Львівською книжковою фабрикою «Атлас» на тканині офсетним способом.