Захід до 300-річчя Григорія Сковороди в Дрогобицькому музичному фаховому коледжі ім. В. Барвінського

Захід до 300-річчя Григорія Сковороди в Дрогобицькому музичному фаховому коледжі ім. В. Барвінського

Українському мандрівному філософу Григорію Сковороді – 300 років. З нагоди ювілею в Дрогобицькому музичному фаховому коледжі ім. В. Барвінського спільно з Державним історико-культурним заповідником «Нагуєвичі» відбувся захід, присвячений цій події.

Розпочав її заступник директора коледжу Андрій Боженський. У своєму вступному слові він зазначив, що триста років, що минули від дня народження Сковороди, – це дуже багато, навіть якщо дивитися на них з точки зору ретроспективи. За ці роки ім’я Сковороди та його творчість не втратили ані свого значення, ані цінності для сучасного покоління. Твір на слова Григорія Сковороди виконав студент І курсу народного відділу Андрій Лудчак.

Та більше про часи, коли жив Григорій Сковорода, тодішню історичну ситуацію розповів кандидат історичних наук, директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак.

Сковорода жив в той час, коли ще не загоїлися рани Батуринської трагедії. «Вся Україна купається в крові. Меншиков показує жахи московського варварства», – писали французькі газети про страшні події, які сталися у Батурині у 1708-му році. Нелюдська жорстокість, з якою московські війська вирізали мешканців, розграбували та спалили столицю гетьмана Мазепи лише за бажання бути вільними від московського царя, шокувала усю Європу.

Минуло триста років, а той самий московитський ворог знову вбиває, нищить наші міста. В березні було пограбовано і спалено музей Григорія Сковороди на його батьківщині. Але світ імперії, світ радянщини, світ сучасної росії не зловив Григорія Савича Сковороду. Його дух, здається, досі мандрує степами Слобожанщини, перелітає з вільними вітрами на Буковину і Галичину, відвідує Поділля і Волинь, милується степами Таврії, щоб знову повернутися на рідні для нього Полтавщину та Харківщину.

Про біографію та творчість українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета розповіла заступниця директора музею з наукової частини Лілія Хміль. Також вона відзначила, що свого часу Іван Франко назвав Григорія Сковороду «національним філософом», оскільки він дав вираження глибоким і суттєвим духовним цінностям нації.

Також студенти коледжу мали можливість ознайомитися з афоризмами Григорія Савича, які актуальні і через триста років від їх написання.